wizytowka24.pl

Zapisz się na bezpłatną konsultacje

Czym jest Google maps

Co to jest Google Maps?
Jak działa?

Mapa w Google + punkt w mapach

Mapy Google to narzędzie udostępnione przez firmę Google. Aplikacja ta posiada kilka różnych funkcji, przydatnych na co dzień osobom fizycznym jak i przedsiębiorcom. W czym może Ci pomóc Google Maps?

 

Znajdź interesujący Cię obiekt lub usługę

Dzięki funkcji wyszukiwania możesz wpisać nazwę albo adres interesującego Ci obiektu a Google wyświetli Ci jego lokalizację. Nie wiesz czego konkretnie szukasz ale wiesz, że potrzebujesz znaleźć fryzjera lub restaurację? Po wpisaniu w wyszukiwarce Google hasła „fryzjer”, „restauracja”, „kwiaciarnia”, „warsztat samochodowy” itp. aplikacja wyświetli Ci klika firm, które świadczą usługi w Twojej lokalizacji.

 

Wyznacz trasę

Funkcja wyznaczania trasy działa na zasadzie GPS. Kiedy znajdziesz miejsce, do którego chcesz się dostać narzędzie wyznaczy Ci najkrótszą, najszybszą trasę, którą możesz pokonać różnymi środkami transportu np. pieszo, rowerem, samochodem, czy transportem publicznym. Otrzymasz też propozycje alternatywnych tras oraz możliwość sprawdzić czasu przejazdu. Na zaznaczonej trasie zobaczysz jakie jest aktualne natężenie ruchu ulicznego. 

 

 

Zobacz zdjęcia 

W Google Maps masz możliwość obejrzenia zdjęć obiektu oraz jego lokalizacji. Firmy często dodają zdjęcia swoich produktów, czy wnętrza. Dzięki temu możesz sprawdzić jaki jest klimat, czy wystrój restauracji, domu weselnego, hotelu itp. Często możesz zobaczyć też cennik, menu oraz zdjęcia personelu pracującego w danym miejscu.  To wszystko pomoże Ci w wyborze odpowiedniego dla Ciebie miejsca nie wychodząc z domu. 

 

Sprawdź otoczenie

Aplikacja pomaga w sprawdzeniu otoczenia, które niejednokrotnie jest ważne przy wyborze usługi z której skorzystasz. Chcesz zorganizować wesele, wyjechać gdzieś na wakacje, trafić szybciej na miejsce i się nie zgubić lub po prostu sprawdzić jak wygląda miejsce w danej lokalizacji? Skorzystaj z usługi Street View i obracaj się 360 stopni dokoła tak jakbyś był na miejscu oglądając teren wokół interesującego Cię obiektu. 

 

Przeczytaj opinie

Wyszukując firmy masz możliwość sprawdzić jakie mają opinie. O tym, czy jakiś obiekt lub usługa jest polecany, czy też nie, będzie świadczyła ilość gwiazdek przyznanych przez klientów. Korzystający z usług oceniają je w skali od 1 do 5 gwiazdek. Dodatkowo możesz przeczytać opinie, z których dowiesz się co jest mocną, a co słaba stroną danej firmy. Z której usługi warto a z której nie warto skorzystać. 

 

Zareklamuj swoją firmę

Jak można zauważyć powyżej Google Maps dostarcza mnóstwo informacji. Firmy wykorzystują to darmowe narzędzie do reklamowania swoich usług. Aplikacja umożliwia firmom stworzenie wizytówki, dzięki której klienci będą mogli ich znaleźć. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą to stwórz wizytówkę w Google Maps. Umieść w niej swoją lokalizację, zdjęcia, dane kontaktowe i daj się znaleźć. Poproś swoich klientów o dodanie opinii o Twojej firmie i świadczonych usługach. Wypozycjonuj swoją wizytówkę tak by Twoja firma wyświetlała się wyżej niż Twoja konkurencja. Daj się znaleźć i pomóż swoim klientom do siebie trafić. 

Jeżeli potrzebujesz pomocy w stworzeniu lub pozycjonowaniu twojej wizytówki to zapraszam na 15 minutowe darmowe konsultacje, na których wspólnie ustalimy strategię działania dla Twojej firmy. 

Zaobserwuj mnie w mediach społecznościowych